O mnie

Nazywam się Katarzyna Pawlik, z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem. Praca z dziećmi jest moją pasją, przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Przez kilka ostatnich lat byłam związana zawodowo z jednym  z krakowskich przedszkoli, gdzie na co dzień zdobywałam niezbędne doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dzięki temu wiem jak wymagająca jest praca z małym pacjentem, który nie lubi monotonii i wymaga zróżnicowanych form prowadzenia terapii. Chęć niesienia pomocy innym to to, co w zawodzie logopedy motywuje mnie do ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, dlatego staram się regularnie uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach i konferencjach logopedycznych.

Jak pracuję?

Najważniejsza jest atmosfera! Przykładam wszelkich starań aby prowadzone przeze mnie zajęcia przebiegały w nastroju przyjaźni i wzajemnego zaufania. Mając na uwadze to, że zabawa stanowi podstawową formę aktywności dzieci, staram się aby wszystkie proponowane  ćwiczenia przybierały taki właśnie charakter. Dzięki temu terapia nie kojarzy się z jakimś przykrym obowiązkiem, a pacjenci chętniej angażują się w proponowane aktywności. Wbrew powszechnej opinii zajęcia z logopedą to nie tylko monotonne ćwiczenia przed lustrem bowiem nauka w formie gier i zabaw przynosi dużo lepsze i trwalsze rezultaty. Praca z dziećmi wymaga od terapeuty kreatywności i umiejętności zainteresowania przygotowanymi zajęciami, dlatego oprócz profesjonalnego zaplecza pomocy terapeutycznych wykonuję również autorskie pomoce, które zainteresują    tych małych jak i trochę większych pacjentów. Terapia logopedyczna dostosowana jest indywidualnie do każdego dziecka – jego własnych predyspozycji i możliwości i zainteresowań.

Dlaczego w takiej formie?

Dom to miejsce w którym dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo, dzięki temu może bez przeszkód skupić się na proponowanych ćwiczeniach. W rezultacie terapia jest intensywniejsza i tym samym bardziej skuteczna. Ponadto mobilny logopeda stanowi idealne rozwiązanie dla zapracowanych i zabieganych rodziców, którzy chcą zaoszczędzić swój czas związany z dojazdem na terapię i późniejszym czekaniem na dziecko pod gabinetem.