O mnie

Nazywam się Katarzyna Balawajder (Pawlik), jestem logopedą, terapeutą miofunkcjonalnym, terapeutą ręki oraz pedagogiem. Praca z dziećmi jest moją pasją, przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Przez kilka lat byłam związana zawodowo z jednym  z krakowskich przedszkoli, gdzie na co dzień zdobywałam niezbędne doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Dzięki temu wiem jak wymagająca jest praca z małym pacjentem, który nie lubi monotonii i wymaga zróżnicowanych form prowadzenia terapii. Chęć niesienia pomocy innym to to, co w zawodzie logopedy motywuje mnie do ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, dlatego staram się regularnie uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach i konferencjach logopedycznych.

Jak pracuję?

Najważniejsza jest atmosfera! Przykładam wszelkich starań aby prowadzone przeze mnie zajęcia przebiegały w nastroju przyjaźni i wzajemnego zaufania. Mając na uwadze to, że zabawa stanowi podstawową formę aktywności dzieci, staram się aby wszystkie proponowane  ćwiczenia przybierały taki właśnie charakter. Dzięki temu terapia nie kojarzy się z jakimś przykrym obowiązkiem, a pacjenci chętniej angażują się w proponowane aktywności. Wbrew powszechnej opinii zajęcia z logopedą to nie tylko monotonne ćwiczenia przed lustrem bowiem nauka w formie gier i zabaw przynosi dużo lepsze i trwalsze rezultaty. Praca z dziećmi wymaga od terapeuty kreatywności i umiejętności zainteresowania przygotowanymi zajęciami, dlatego oprócz profesjonalnego zaplecza pomocy terapeutycznych wykonuję również autorskie pomoce, które zainteresują    tych małych jak i trochę większych pacjentów. Terapia logopedyczna dostosowana jest indywidualnie do każdego dziecka – jego własnych predyspozycji i możliwości i zainteresowań.

Pracuję również z osobami dorosłymi, które chcą pracować nad prawidłową wymową, poprawną dykcją lub przygotowują się do założenia aparatu ortodontycznego/są w trakcie leczenia lub zabiegów medycyny estetycznej związanych z pracą mięśni twarzy.